روش خارج کردن خودرو از باتلاق

روش خارج کردن خودرو از باتلاق

زمانی که خودرو شما در گل یا باتلاق می ماند و پیش نمی‌رود، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که با یک مرکز امداد خودرو معتبر تماس بگیرید. در صورتی که امکان تماس تلفنی برای شما وجود نداشت، بهتر است از خودرو خارج شوید و وضعیت آن را کنترل کنید. زیرا در این موقعیت، اشتباه ترین کار فشردن پدال گاز یا انجام دنده عقب است. این کار به جای آن که به خارج کردن خودرو از باتلاق کمک کند، سبب می شود خودرو بیشتر در گل فرو رود.

برای خارج کردن خودرو از باتلاق باید چه کار کنم؟

در مرحله اول باید خونسردی خود را حفظ کنید و هراسان و هیجان زده نشوید. سپس به کمک همراهان یا رهگذران سعی کنید شاسی خودرو را که در میان گل و لای فرورفته است آزاد کنید. برای آزاد کردن شاسی نیاز به جک بادی دارید. البته استفاده از جک های معمولی هم ممکن است. به شرط آن که در زیر آن ها یک شیء فلزی قرار دهید تا در گل فرو نروند.

روش خارج کردن خودرو از گل و باتلاق-2

آیا خارج کردن خودرو از گل و لای به تنهایی امکانپذیر است؟

اگر می توانید از دیگران کمک بگیرید، از آن ها بخواهید شما را برای بلند کردن شاسی یاری کنند. زیرا احتمال این که به تنهایی بتوانید با کندن خاک مرطوب بتوانید شاسی را آزاد کنید بسیار کم است. ضمن آن که ممکن است بر روی زمین باتلاقی سر بخورید و سلامتی تان به خطر بیفتد.
پس از آن که به کمک دیگران خودرو را از سطح زمین بالاتر بردید، می توانید زیر لاستیک ها را با سنگ یا چوب های بزرگ پر کنید. به این طریق شاسی خودرو از تماس با گل و لای آزاد خواهد شد.

برای آن که ماشین از گل و لای خارج شود از چه نیرویی می توانم کمک بگیرم؟

اگر همراهان شما خودروی دیگری دارند، می توانید برای خارج کردن خودرو از باتلاق از آن کمک بگیرید. البته بهتر است تعداد خودروهای کمک کننده بیشتر باشد. زیرا برای بکسل کردن خودرو در زمین های گلی، به نیرویی بیشتر از نیروی یک خودرو احتیاج خواهید داشت.
در مرحله بعدی خارج کردن خودرو از باتلاق، می توانید از خارها، سنگ ها و گیاهان خشک استفاده کنید. اصطکاک لاستیک ها با قرار گرفتن این چوب های خشک افزایش می یابد و خودرو به اصطلاح سر نمی خورد. در این مرحله از نیروی کمی برای حرکت دادن خودرو استفاده کنید، زیرا اگر نیروی زیادی به آن وارد شود، ممکن است بیش از پیش در باتلاق فرو رود.
اگر تکیه گاه محکمی در زمین های اطراف پیدا کردید، راه دیگری که برای خارج کردن خودرو از گل و باتلاق دارید، استفاده از کابل وینچ است. دقت کنید که قبل از استفاده اطراف این وسیله را کاملا امن کنید تا آسیبی به افراد و اشیاء نرسد. به خاطر داشته باشید که تقریبا هیچ یک از این مراحل بدون کمک دیگران قابل انجام نیستند. بنابراین اگر در سفر تنها هستید، سعی کنید از دیگر عابران، یا سکنه مناطق مجاور کمک بگیرید.
برای آن که بتوانید خودرو را به سمت بالا هل بدهید و از گل و لای خارج کنید، قطعا نیاز به نیروی زیادی خواهید داشت. بنابراین هرگونه کمک اطرافیان را بپذیرید.

روش خارج کردن خودرو از گل و باتلاق-1
اگر در سفر خودروی شما دچار مشکل فنی شد یا در گل و لای گیر کرد، می توانید به این مرکز مجاز امداد خودرو تماس بگیرید تا در اسرع وقت کارشناسان مکانیک سیار برای کمک به شما اعزام شوند.
شماره مرکز تماس 02122308316

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonدرخواست امداد